Piątek, 19 Lipca 2024 r. 201 dzień roku. Imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Męska moda ślubna – trendy na 2020 rok

Wydawać by się mogło, że moda na ślubne garnitury nie ulega zbyt szybkim zmianom i wystarczy elegancki garnitur, aby Pan Młody dobrze się prezentował. Nic bardziej mylnego! Chociaż rzeczywiście trendy w modzie ślubnej nie zmieniają się tak szybko, jak w przypadku damskich sukien, to garnitury sprzed dwóch, czy trzech lat nie mają wiele wspólnego z tymi z najnowszych kolekcji. Sprawdźmy, jakie będą obowiązywać trendy w nadchodzącym roku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze garnituru?

Garnitur ślubny powinien być czarny, ciemnoszary lub granatowy. W nadchodzącym sezonie najmodniejszy będzie właśnie kolor granatowy, dlatego warto pokusić się o garnitur w tym odcieniu. Zdecydowanie jasne garnitury nie są zalecane. Wyjątek stanowi ślub w plenerze, gdzie biały lub kremowy garnitur okaże się odpowiednim wyborem. Przyszły Pan Młody powinien wiedzieć, że modne do niedawna połyskujące garnitury, na chwilę obecną stanowią kicz, dlatego zdecydowanie lepiej wybrać matową tkaninę. Szczególnie istotne, aby było to wysokojakościowe krawiectwo. Materiał powinien być, jak najlepszej jakości, a garnitur uszyty na miarę. Idealną tkaniną jest wełna z jedwabiem. Jeśli chodzi o krój, to najlepsze będą proste modele, charakteryzujące się wąskimi spodniami oraz jednorzędowymi, taliowanymi marynarkami z prostymi klapami zamiast kieszeni. Bardzo modne będą garnitury z widocznym szwem i lamówką. Wysokie stójki oraz jasne kamizelki nie należą do najświeższych trendów, dlatego zdecydowanie lepiej z nich zrezygnować. Ciekawostką w nadchodzącym sezonie będzie moda na smokingi i fraki. Tak dostojny strój jest szczególnie polecany na bardzo wystawne i ekskluzywne uroczystości.

Koszule, buty, dodatki

Diabeł tkwi w szczegółach, a zatem modny ubiór ślubny tworzą także dodatki. Pierwszą najważniejszą rzeczą jest koszula, która powinna być biała lub ecri, a wybór między tymi dwoma kolorami zależy od koloru sukni Panny Młodej. Jeśli suknia przyszłej małżonki będzie biała, to wybór powinien paść na śnieżno białą koszulę. Największą popularnością w modzie ślubnej wciąż cieszą się koszule z mankietami, do których można dobrać ciekawe spinki.

Modne będą wąskie krawaty w kolorze czarnym, granatowym oraz chabrowym, choć i tutaj trzeba mieć na uwadze, aby wszystkie elementy komponowały się kolorystycznie ze strojem Panny Młodej. Do łask wracają także muchy, dlatego wybór między muchą, a krawatem można uzależnić tylko i wyłącznie od osobistych preferencji. Bez względu na rodzaj stroju najlepszym wyborem w kwestii butów będą klasyczne, czarne, skórzane pantofle typu oxford z zamkniętą przyszwą (tzw. wiedenki).

Obuwie powinno mieć cienką podeszwę, aby wizualnie wydawało się lekkie i zgrabne. Na butach nie warto oszczędzać, gdyż takie klasyczne obuwie z powodzeniem można wykorzystać później na inną okazję.

Męski ubiór, to także biżuteria. W przypadku zestawu ślubnego wystarczy minimalistyczny, elegancki zegarek na skórzanym pasku. Ważne jest to, aby tarcza nie była zbyt duża i nie rzucała się mocno w oczy.

Dzień ślubu, to najbardziej wyjątkowy dzień w życiu, kiedy to uwaga wszystkich gości skupiona jest na Parze Młodej. Dobór odpowiedniego stroju ślubnego zgodnego z najnowszymi trendami jest niezwykle ważny, dlatego nie należy zostawiać zakupu garnituru na ostatnią chwilę.